Najważniejsze rady, dotyczące przygotowania się do opieki nad Psim Gościem.

Przygotuj dom na przyjęcie Psiego Gościa

Przygotuj dom na przyjęcie Psiego Gościa
Wyobraź sobie, że chcesz mieć swojego psa i zanim go weźmiesz musisz odpowiednio przygotować swój dom. Z psem, którym chcesz się zaopiekować jest dokładnie tak samo. 

Rozważ kilka poniższych rad zanim przyjmiesz futrzastego gościa:
Zorganizuj Spotkanie Zapoznawcze przed rozpoczęciem rezerwacji. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Właściciel Pieska będziecie mieli możliwość, aby zadać dodatkowe pytania i upewnić się, że macie takie same oczekiwania dotyczące opieki. Listę pytań, które warto zadać znajdziesz w Centrum pomocy “Spotkanie Zapoznawcze

Przygotowując dom, weź pod uwagę poniższą listę:
Upewnij się, że miejsce w którym będzie przebywał  Psi Gość jest bezpieczne i wszystkie kable oraz niebezpieczne elementy zostały odpowiednio zabezpieczone.

Poinformuj swoich sąsiadów, że będziesz miał Psiego Gościa – zwłaszcza jeżeli istnieje możliwość, że będzie mógł zrobić trochę hałasu. 

Ważne: nie bierz szczekającego pieska lub z lękiem separacyjnym  jeśli wiesz, że będzie to przeszkadzało Twoim sąsiadom.

Jeżeli masz ogród, sprawdź, czy ogrodzenie nigdzie nie jest uszkodzone, czy bramy się domykają i zabezpiecz wszystkie potencjalne drogi, którymi pies mógłby uciec.

Posprzątaj swój ogród i usuń wszystkie niebezpieczne rośliny, chwasty, śmieci lub sprzęt, który może stanowić zagrożenie zadławienia.

Posprzątaj dom i upewnij się, że wszystkie potencjalne zagrożenia (w tym żywność dla ludzi, leki, opakowania, śmieci, środki czyszczące do użytku domowego i inne produkty dla ludzi) są całkowicie poza zasięgiem psa.

Zabezpiecz wszystkie rzeczy, które nie chcesz aby zostały przeżute lub pogryzione (na przykład: buty, ubrania, dziecięce zabawki, piloty telewizyjne, meble itp.) 

Pamiętaj, że nowe otoczenie sprawi, że Psi Gość będzie wyjątkowo zainteresowany wszystkim co napotka na swojej drodze, więc bądź bardzo uważny i śledź  każdy ruch pieska.

Uwaga. Szczególnie na początku swojej przygody w byciu Opiekunem, zalecamy przyjęcie jednego psa pod opiekę, żeby na spokojnie można było mieć wszystko pod kontrolą, chyba że psy, które mają zostać w tym samym czasie znają się i żyją w zgodzie. 

Lista rzeczy, które Właściciel powinien przygotować i dostarczyć:

Zanim przyjmiesz pieska, upewnij się, że Właściciel przygotował i zostawił Tobie wszystko, czego pies będzie potrzebował, aby czuł się u Ciebie jak u siebie w domu oraz dzięki czemu jego wakacje będą udane. Przede wszystkim sprawdź czy zostały przygotowane poniższe rzeczy:
– obroża z adresówką, na której jest imię psa oraz telefony kontaktowe
– jedzenie (w ilości odpowiedniej do długości pobytu)
– leki (jeżeli potrzebne)
– książeczka zdrowia psa z potwierdzeniem aktualnych szczepień (wymagana jest aktualna szczepionka przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym / DHPPI)
– istotna dokumentację medyczna, jeżeli pies jest na coś chory lub niedawno chorował
– pies powinien być wolny od pasożytów oraz zabezpieczony przeciwko pchłom i kleszczom
– ulubiony kocyk lub posłanie, które łatwo jest wyprać
– naturalne, zdrowe gryzaki lub smaczki
– ulubione zabawki

Koniecznie poproś Właściciela, aby zostawił co najmniej 2 kontakty alarmowe na wypadek, gdyby nie można było się z nim skontaktować, a także kontakt do preferowanego weterynarza oraz najbliższej 24-godzinnej kliniki weterynaryjnej.

Centrum Pomocy PawAway

Podobne wpisy