Najważniejsze rady, dotyczące przygotowania domu przed wizytą Psiego Gościa?

Zanim przyjmiesz do siebie Psiego Gościa musisz odpowiednio przygotować swój dom i upewnić się, że pobyt przebiegnie bez żadnych niespodzianek.

Przygotowując dom, weź pod uwagę poniższą listę:

Upewnij się, że miejsce w którym będzie przebywał  Psi Gość jest bezpieczne i wszystkie kable oraz niebezpieczne elementy zostały odpowiednio zabezpieczone.

Poinformuj swoich sąsiadów, że będziesz miał Psiego Gościa – zwłaszcza jeżeli istnieje możliwość, że będzie mógł zrobić trochę hałasu.
Ważne: nie bierz szczekającego pieska lub z lękiem separacyjnym  jeśli wiesz, że będzie to przeszkadzało Twoim sąsiadom.

Jeżeli masz ogród, sprawdź, czy ogrodzenie nigdzie nie jest uszkodzone, czy bramy się domykają i zabezpiecz wszystkie potencjalne drogi, którymi pies mógłby uciec.

Posprzątaj swój ogród i usuń wszystkie niebezpieczne rośliny, chwasty, śmieci lub sprzęt, który może stanowić zagrożenie zadławienia.

Posprzątaj dom i upewnij się, że wszystkie potencjalne zagrożenia (w tym żywność dla ludzi, leki, opakowania, śmieci, środki czyszczące do użytku domowego i inne produkty dla ludzi) są całkowicie poza zasięgiem psa.

Zabezpiecz wszystkie rzeczy, które nie chcesz aby zostały przeżute lub pogryzione (na przykład: buty, ubrania, dziecięce zabawki, piloty telewizyjne, meble itp.) 

Pamiętaj, że nowe otoczenie sprawi, że Psi Gość będzie wyjątkowo zainteresowany wszystkim co napotka na swojej drodze, więc bądź bardzo uważny i śledź  każdy ruch pieska.

Uwaga. Szczególnie na początku swojej przygody w byciu Opiekunem, zalecamy przyjęcie jednego psa pod opiekę, żeby na spokojnie można było mieć wszystko pod kontrolą, chyba że psy, które mają zostać w tym samym czasie znają się i żyją w zgodzie.

Centrum Pomocy PawAway

Podobne wpisy