Zobacz jak ustawić Swoje usługi i ceny używając szeregu narzędzi, dzięki którym stworzysz własną strategię cenową i promocyjną, które będą miały duży wpływ na ilość i dopasowanie zleceń, które będziesz otrzymywać.

Usługi, które możesz oferować w PawAway dzielą się na dwie kategorie: Usługi Podstawowe (tj. Opieka z Noclegiem i Opieka Dzienna) oraz Usługi Dodatkowe, które możesz dodatkowo zaoferować wyłącznie przy okazji wykonywania usługi głównej. W przypadku edycji każdej usługi masz do dyspozycji szereg narzędzi, dzięki którym możesz ustawić własną strategię cenową i promocyjną, które będą miały duży wpływ na ilość zleceń, które będziesz otrzymywać. 

!Wskazówka: przestrzegaj ściśle naszych instrukcji podczas tworzenia swoich usług i cen, a wszystko będzie proste i pomoże Ci szybko cieszyć się opieką nad wieloma dopasowanymi do Ciebie pieskami.
Na początku zdecyduj się, które usługi główne chcesz oferować.

Opieka z noclegiem
W usłudze nocleg, piesek będzie pod Twoją opieką, u Ciebie w domu przez minimum jedną dobę. Zdecyduj w jakie dni możesz świadczyć tą usługę.  Na przykład pracujesz w domu i możesz przez cały tydzień zajmować się pieskami lub masz wolne tylko weekendy i chcesz zapewnić sobie dodatkowy przychód. Każda opcja będzie super, ponieważ Właściciele szukają dla swoich psiaków opieki długo i krótkoterminowej.

! Wskazówka: Ta usługa jest najbardziej poszukiwana.
Opieka dzienna
W opiece dziennej, piesk będzie pod Twoją opieką u Ciebie w domu wyłącznie kilka godzin. Z reguły opieka dzienna trwa od 5 do maksymalnie 12 godzin i pies, który jest zostawiony przez Właściciela rano jest odbierany najpóźniej przed godziną 22.00.
Edytuj wybraną usługę a następnie aktywuj ją poprzez kliknięcie w suwak oznaczony poniżej czerwoną ramką.

Edycja usługi
Jakimi psami chcesz się opiekować. 

 W tej części wybierz wszystkie parametry i cechy, które określają psa jakim chcesz i potrafisz się zająć.
Podejdź do tematu z pokorą, ponieważ Właściciele będę wyszukiwać Opiekuna po określonych w tej części parametrach. Konfigurując ustawienia dotyczące psa weź pod uwagę:

– swoje doświadczenie w pracy i opiece nad psami. Jeżeli masz mniejsze doświadczenie wybieraj pieski niewymagające wiedzy specjalistycznej tj. pieski z różnymi problemami behawioralnymi.
– swoją siłę fizyczną, ponieważ może się trafić pies mocno ciągnący na smyczy, a im większy pies tym trudniej będzie Ci go utrzymać
– wielkość swojego mieszkania, domu, zamknięty ogród lub wybieg, dostępność windy (jeżeli zdecydujesz się przyjmować seniorów)
– płeć – jeżeli masz innego psiaka w swoim domu

!Pamiętaj – nim zdecydujesz się podjąć opieki nad psem, który ma jakieś problemy behawioralne np. lęk separacyjny, nietolerancja innych psów itp. – koniecznie zapisz się na stosowne szkolenie lub poczytaj specjalistyczne podręczniki, dzięki którym zdobędziesz właściwe kompetencje.

Cennik Twoich usług
W ramach swojej strategii cenowej możesz ustawić dwa rodzaje cen, dzięki którym lepiej dopasujesz się do potrzeb każdej grupy Klientów.

Ceny standard
Klienci są w stanie zapłacić nawet 20% więcej za możliwość elastycznej zmiany oferty z opcją bezpłatnej rezygnacji z rezerwacji. Ilość dni na bezpłatną rezygnację ustawisz samodzielnie w zależności od swoich oczekiwań w sekcji „polityka anulowania”. W obrębie cen standardowych podajesz ceny dla opieki w dniach powszednich i osobne dla weekendów i świąt. Ceny w weekendy i święta z reguły są wyższe od cen obowiązujących w tygodniu.

Ceny dla oferty bezzwrotnej
Z cen dla oferty bezzwrotnej skorzystają Klienci, którzy są pewni swoich planów i wolą zapłacić mniej rezygnując z prawa zwrotu. Warto mieć ustawioną ten rodzaj cen, bo gwarantują Ci trochę mniejszy ale w 100% pewny zysk za rezerwację nawet jeżeli Klient z niej zrezygnuje. 

!Pamiętaj – ceny w ofercie bezzwrotnej powinny były niższe od cen standardowych. Rekomendujemy do 20 % różnicy. Na przykład: 100 zł. jako cena standardowa w tygodniu, 120 zł. jako cena standardowa w weekend i odpowiednio 80 zł. jako cena dla oferty bezzwrotnej w tygodniu i 96 zł jako cen dla oferty bezzwrotnej w weekendy i święta.

Eksperymentuj i regularnie dopasowuj swoją strategię cenową.

Wykorzystuj aktywnie wszystkie narzędzie cenowe, które masz dostępne w PawAway i daj swoim Klientom większą elastyczność wyboru. Dzięki temu zapewnisz sobie ciągłość rezerwacji i wyższe zyski.
Na poziom Twojej ceny może mieć wpływ wiele czynników, dlatego ustawiając ceny weź koniecznie pod uwagę:

– swoje doświadczenie w pracy z psami. Jeżeli masz dodatkowe kwalifikacje tj. certyfikowany petsitter, behawiorysta, zootechnik, trener możesz ustawić  wyższe stawki.
– miejsce wykonywania opieki. Jeżeli masz dom lub mieszkanie z ogrodem, hotel z profesjonalnym wybiegiem, gdzie psy mogą biegać do woli, również możesz oczekiwać wyższych cen.
– lokalizację – np. mieszkasz blisko centrum, można dojechać do Ciebie środkami komunikacji miejskiej, masz blisko domu uroczy park.
– zakres psów jakimi jesteś w stanie się zaopiekować – np. psy niekastrowane, z lękiem separacyjnym, wymagające podawania leków, lub nietolerujące innych psów.

Usługi Dodatkowe 

Do każdej usługi podstawowej możesz świadczyć usługi dodatkowe. Każda usługa dodatkowa to Twój dodatkowy zarobek do usług podstawowych, dlatego jeżeli masz umiejętności by je oferować warto ustawić je w swoim profilu i podać za nie indywidualne ceny. Dzięki temu Psi Rodzic będzie mógł je dokupić płacąc za rezerwację.

Dopłata za kolejnego psa. Wielu Psich Rodziców będzie miało 2 lub nawet 3 psy, które będą chcieli zostawić razem pod Twoją opieką. W panelu Opiekuna znajdziesz opcję dodania ceny za kolejnego psa tego samego właściciela.
Kąpiel na koniec pobytu. Zaproponuj kąpiel pieska na koniec pobytu. Niech wróci do domu czysty i pachnący. Pamiętaj, żeby dysponować kosmetykami dedykowanymi psom.
Extra spacer 45 min/dzień Jeżeli pies wymaga więcej ruchu, możesz zapewnić mu jeden długi spacer i zabawę w ciągu dnia. Standardowe trzy spacery dziennie oferowane w cenie podstawowej powinny trwać ok 15 min każdy.
Szkolenie Jeżeli jesteś trenerem lub behawiorystą możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i zaproponować Klientowi szkolenie psa, kiedy zostanie pod Twoją opieką. Zakres szkolenia ustal indywidualnie z Klientem.

Polityka anulowania rezerwacji
Dla oferty z cenami standardowymi możesz wybrać jedną z czterech opcji w obrębie polityki anulowania rezerwacji:

Ten sam dzień
Klient otrzyma pełny zwrot pieniędzy, jeśli anuluje rezerwację do godziny 11:00 w dniu
rozpoczęcia rezerwacji. Jeśli anuluje po godz. 11.00 w dniu rozpoczęcia rezerwacji, otrzyma 50%
zwrotu za pierwsze 7 dni rezerwacji i 100% zwrotu za kolejne dni.

1 dzień przed dniem rozpoczęcia rezerwacji
Klient otrzyma pełny zwrot pieniędzy, jeśli anuluje rezerwację do godziny 11:00 dzień przed rozpoczęciem rezerwacji. Jeśli anuluje po tym terminie, otrzyma 50% zwrotu za pierwsze 7 dni rezerwacji i 100% zwrotu za kolejne dni.

3 dni przed dniem rozpoczęcia rezerwacji
Klient otrzyma pełen zwrot pieniędzy, jeśli anuluje rezerwację do godziny 11:00- 3 dni przed rozpoczęciem rezerwacji. Jeśli anuluje po tym terminie, otrzyma 50% zwrotu za pierwsze 7 dni rezerwacji i 100% zwrotu za kolejne dni.

7 dni przed dniem rozpoczęcia rezerwacji Klient otrzyma pełen zwrot pieniędzy, jeśli anuluje rezerwację do godziny 11:00- 7 dni przed rozpoczęciem rezerwacji. Jeśli anuluje po tym terminie, otrzyma 50% zwrotu za pierwsze 7 dni rezerwacji i 100% zwrot za kolejne dni.

Ustawienia Kalendarza

Na koniec edycji wybranej usługi wystarczy, że w kalendarzu zaznaczysz dni, w które nie chcesz świadczyć usług opieki. Takie dnie automatycznie będą dla Właścicieli psów niedostępne. Pozostałe niezaznaczone przez Ciebie dni automatycznie będą dostępne do rezerwacji.

!Pamiętaj, żeby minimum raz na dwa tygodnie zaktualizować swój kalendarz i sprawdzić, czy na pewno nic się nie zmieniło w Twoich planach. Oznaczaj swoją dostępność na minimum jeden miesiąc do przodu, ponieważ wielu Właścicieli szuka Opiekuna nawet dwa miesiące wcześniej przed planowaną datą wyjazdu . Aktualny kalendarz to mniej utraconych klientów i wyższa pozycja w wynikach wyszukiwarki Opiekunów. 

Jeżeli masz już ustawione wszystkie usługi oraz opisy w profilu. Daj nam znać, że możemy już zweryfikować Twój profil naciskając guzik „Opublikuj profil”.
Zweryfikujemy Twój profil w przeciągu 24 godzin i jeżeli wszystko będzie w porządku – oficjalnie zostaniesz Petsitterem!

Zacznij działać już teraz.  

Centrum Pomocy PawAway

Podobne wpisy