Zobacz jak stworzyć wyjątkowy profil Opiekuna, który będzie sprawiał świetne pierwsze wrażenie i przyciągał uwagę Właścicieli szukających idealnego Opiekuna dla swoich Psich Przyjaciół.

W dzisiejszych czasach Właściciele Psów szukają wyłącznie niezawodnych i zaufanych opiekunów do opieki nad swoimi psimi przyjaciółmi. Przywiązanie i więź jaka łączy Właściciela i psa jest z reguły tak silna, że nie ma nic ważniejszego niż znalezienie idealnego Opiekuna, który potrafi okazać empatię, zdobyć zaufanie i udowodnić, że psy którymi się opiekuje kocha jak swoje własne.

Kiedy właściciel psa zaczyna szukać opiekuna, chce się o nim dowiedzieć naprawdę wszystkiego, ponieważ z naszego doświadczenie oddanie ukochanego psa pod opiekę kogoś obcego, jest dla Właściciela bardzo trudne. Dlatego stworzenie profilu, który stworzy świetne pierwsze wrażenie i w którym Właściciel dowie się wszystkiego o Tobie jest kluczowe.
Pamiętaj, że tworząc profil musisz być maksymalnie szczery i obiektywnie ocenić swoje umiejętności i doświadczenie w opiece nad psami.  Nie staraj się przyjąć wszystkich potencjalnych Klientów i udawać, że jesteś w stanie zaopiekować się każdym psem. Zastanów się, jakimi psami chcesz i faktycznie potrafisz się zaopiekować. To pomoże ci określić, dla jakich psów będziesz wymarzonym Opiekunem, ale również uniknąć w przyszłości problemów z przyjęciem i opieką nad psem, z którym nie będziesz sobie w stanie poradzić. Kiedy już odpowiesz sobie na te pytania – po prostu zaloguj się i zacznij edytować swój profil!

Zacznijmy od podstaw:

Twoje zdjęcie profilowe
Twoje zdjęcie profilowe jest jedną z pierwszych rzeczy, które Właściciel widzi poprzez wyszukiwanie na PawAway, więc zrobienie świetnego pierwszego wrażenia jest najważniejsze.

– Wybierz pionowe, wykonane z przodu zdjęcie, na którym jesteś łatwo rozpoznawalny.
– Upewnij się, że masz otwarte oczy i cała twarz jest w pełni widoczna.
– Jeżeli jesteś indywidualnym Opiekunem musisz być jedyną osobą na zdjęciu, natomiast jeżeli reprezentujesz profesjonalny hotel dla psów możesz dodać zdjęcie całego zespołu.
– Nie wybieraj zdjęcia, na którym masz okulary przeciwsłoneczne.
– Nie dodawaj żadnych naklejek, filtrów ani efektów
– Najlepiej sprawdzają się zdjęcia, na których jesteś z jakimś pozytywnym pieskiem.

Opis profilu
W sekcji „dane profilu”, napisz swoje motto, czyli krótki opis, który będzie Cię wyróżniał. Motto wyświetlane jest przy Twoim zdjęciu i razem z nim będzie przykuwało uwagę psich rodziców. 

Napisz o sobie szczegółowo – kim jesteś? 
Stwórz ciepły i empatyczny opis. Opisz co robisz (podstawowe szczegóły biograficzne – wiek, zawód itp.), jakie masz wartości i dlaczego chcesz się opiekować psami. Dlaczego Psi Właściciele mogą powierzyć pod Twoją opiekę członka ich rodziny. Podkreśl cechy, które sprawiają, że jesteś dobrym Psim Opiekunem i dlaczego pies będzie szczęśliwy zostając pod Twoja opieką. Warto wspomnieć o tym, co motywuje Cię do opieki nad futrzakami.

Jakie masz doświadczenie w opiece nad psami? 
Poniżej stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie listę, dzięki której o niczym nie zapomnisz pisząc o swoim doświadczeniu. 

– Pochwal się wszystkimi ukończonymi kursami związanymi z pracą ze zwierzętami.
– Opisz z jakimi rasami masz doświadczenie.
– Czy masz doświadczenie z psami wymagającymi dodatkowych kompetencji behawioralnych tj. psami cierpiącymi na lęk separacyjny, psami nietolerującymi innych psów, psami wymagającymi szczególnej opieki medycznej, psami agresywnymi itd.
– Czy masz doświadczenie z socjalizacją psów.
– Czy masz jakiegoś zwierzaka w domu w szczególności psa lub kota.
– Czy masz dodatkowe umiejętności np. jesteś trenerem, groomerem, potrafisz wykąpać psa, obciąć mu pazurki lub wyczyścić zęby lub uszy.
– Czy możesz zapewnić psu jakieś wyjątkowe atrakcje  podczas pobytu np. masz dom lub hotel z ogrodem, wybiegiem, blisko łąk, lasu albo parku. A może potrafisz  zaoferować szkolenie, kąpiel lub grooming podczas pobytu psa.
– Czy będziesz codziennie wysyłać do Właściciela zdjęcia i filmiki z dnia psa.

Pamiętaj – pisz w sposób zrozumiały i przystępny. Korzystaj z akapitów. Istotne informacje podkreślaj pogrubioną czcionką lub kursywą, co sprawi, że opis będzie przyjemny w czytaniu. I nie zapomnij sprawdzić pisowni przed przesłaniem profilu do Naszej weryfikacji!

Gdzie będziesz opiekować się psami?

W zakładce „Mój obiekt” określ dokładnie jaki jest Twój dom lub mieszkanie, w którym będziesz opiekować się pieskami. Ważny jest każdy szczegół.  Właściciele dokonując wyboru będą chcieli wiedzieć między innymi, czy ich pupil będzie miał gdzie wychodzić na spacer, czy będzie musiał chodzić po schodach i co ważne, czy będzie mógł spać z Tobą w łóżku. 

Kto jeszcze z tobą mieszka? Czy osoby mieszkające z Tobą będą również zaangażowane w opiekę nad psem? Cały formularz w profilu przeprowadzi Cię krok po kroku, żebyś niczego nie przeoczył.

Czy masz własne zwierzęta?

W zakładce „moje zwierzęta” – pochwal się swoimi własnymi pupilami. Jeżeli masz psa, koniecznie podaj wszystkie detale zgodnie z formularzem. To jest bardzo ważny punkt dla wielu Właścicieli, którzy na tej podstawie będą mogli dokonać wstępnej oceny czy ich pies może dogadać się z Twoim psem. 

Galeria zdjęć
Świetna galeria wspiera i potwierdza wszystko, co właśnie napisałeś w swoim opisie. Postaraj się wybrać zdjęcia, które pokazują Twoją dotychczasową przygodę z pieskami – pamiętaj; nie dodawaj zdjęć na siłę, zawsze możesz dodać więcej później.

Upewnij się, że wszystkie wybrane przez Ciebie zdjęcia są wysokiej jakości – koniecznie poziome z dobrą rozdzielczością, oświetleniem i rozmiarem. Dodawaj przede wszystkim zdjęcia, na których wchodzisz w interakcję z psami w różnych sytuacjach, na przykład:

– Jak bawisz się z psiakami
– Kiedy jesteś na spacerze po pobliskiej plaży/lesie/parku
– Jak karmisz pieska lub dajesz mu smaczki
– Jak szkolisz lub kąpiesz psa

Dołącz zdjęcia miejsc, w których psy będą spędzać czas. Właściciele psów chcą zobaczyć, że Twój dom oraz okolica jest atrakcyjna i bezpieczna. Jeżeli masz własny ogródek lub specjalny wybieg, koniecznie dodaj zdjęcia, które to pokażą. Dobrym pomysłem jest dodanie kilku zdjęć pobliskich parków itp.

Moje usługi i ceny

Po uzupełnieniu powyższych elementów przejdź do zakładki „Usługi i Ceny” i ustaw usługi opieki, które chcesz świadczyć. Wszystkie informacje dotyczące tego jak to zrobić znajdziesz w naszym Centrum Pomocy w zakładce „
Jak ustawić moje usługi i ceny”.

Czego nie należy umieszczać w swoim profilu

Równie ważne jest, aby pamiętać, czego nie należy umieszczać w swoim profilu publicznym. Zwracamy uwagę na Twoje bezpieczeństwo przy każdej weryfikacji, ale Ty też powinieneś. Ze względów bezpieczeństwa nigdy nie umieszczaj wrażliwych danych osobowych w swoim publicznym profilu, takich jak:

Dane kontaktowe: numer telefonu, adres, adres e-mail, konta w mediach społecznościowych itp.

Zdjęcia Twojej konkretnej lokalizacji (pamiętaj; nigdy nie udostępniamy publicznie Twojego adresu)

Kiedy właściciel skontaktuje się z Tobą i opłaci rezerwację, możesz mu udostępnić odpowiednie dane osobowe w rozmowie na chacie rezerwacji, który będzie najbezpieczniejszym miejscem.

Mamy nadzieję, że udało nam się Ciebie zainspirować? Jeżeli tak, zaloguj się już teraz, aby zacząć edytować swój profil!

Centrum Pomocy PawAway

 

Podobne wpisy